Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začátky jsou vždy těžké

16. 3. 2011

Jako mnoho žen, jsem taky propadla mánii hubnutí. Při své výšce 167 cm jsem z 55 kg přibrala až na 67 Kg... Což pro mě byl opravdu šok.. Jakmile jsem si toto uvědomila, začala jsem hledat nejvhodnější metodu jak zhubnout, studovala jsem kalorické hodnoty potravin, což mi taky hubnutí velmi usnadnilo a v neposlední řadě jsem se snažila zvýšit svoji pohybovou aktivitu.

dieta2.jpg

Jenže problém byl v tom, že já jako nadšenec do vaření jsem musela najednou přestat vařit ty své dobroty, jako domácí buchtičky s krémem nebo pečené vepřové koleno atd... I když tyhle jídla byly pro mě spíše sváteční.. Tak jsem začala tím, že jsem přestávala dávat živočisný tuk do jídel, máslo jsem nahradila malým množstvím olivového oleje, protože jsem tuky ze své stravy nechtěla úplně odstranit. A začala jsem si dělat takový menší program a rozvrh, kdy a jaké jídla budu a můžu jíst. Takže ráno jsem si téměř vždy dala to na co mám chut, i když to nebylo zdravé, rohlík s 3 kolečky salámu, nebo chleba s ramou a pažitkou atd... na svačinu jsem si dala ovoce a zeleninu, na oběd jsem si dávala přílohy jako vařené brambory nebo rýži, ale v malém množství a k tomu např. bud čínu, nebo dušené maso, většinou kuřecí...Nebo jsem dělávala těstoviny s dušenou zeleninou a navrch jsem je jen trošku posypala sýrem.. Potom následovala odpolední svačina, která se u mě opět skládala ze zeleniny a ovoce. A na večeři jsem jedla pouze nízkotučné bílkoviny se zeleninou. Žádné sacharidy, jako např. brambory, nebo pečivo.... Jen ryby, nebo kuřecí maso, někdy i dušené plátky vepřového ale k tomu jen zeleninu, nebo jsem si dělala saláty zeleninové se sýrem atd... beleza-dieta-quem-nao-vai-academia-460x345-br.jpg

K pití jsem volila během dne pouze zelený čaj neslazený a bylinkové neslazené čaje, např. kopřivový, heřmánkový a každý den jsem si dala šálek kávy na probuzení.

Horší to ovšem bylo s mou pohybovou aktivitou. :D Bylo těžké se donutit každý den k nějaké sportovní aktivitě, ale vyřešila jsem to tím, že jsem každý den 40 minut jezdila na rotopedu, semtam jsem si zaskákala na trampolíně a chodila jsem na procházky se psem...

jarni-dieta.jpg

A jaký byl výsledek? za 4 týdny jsem shodila 5 Kg... Ovšem nepotřebovala jsem k tomu držet drastické diety, nebo vynechávat některé jídla úplně. sem tam jsem i zhřešila, ale je potřeba si jídlo rozvrhnout a říct si, kdy co můžeme jíst a nevynechávat hlavně tuky, spíše je jen nahradit rostlinnými. Ted je to asi dva měsíce od diety, sice semtam zhřeším, zajdu si na gyros nebo večer si dám jahody se šlehačkou, ale tak nějak se pořád držím a zatím mi nepřibylo ani půl Kg navíc. :)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super :-)

(Andrea, 16. 10. 2014 8:43)

Ahoj, přijde mi super jak jsi se sice nějakým způsobem omezila, ale i tak si pořád jedla co máš ráda. Já jsem od března shodila 13 kg, sacharidy nejím od 17 hod. V podstatě ovovce jím jen dopoledne, ale když už na odpolední svačinu sacharidy, tak třeba v žitném či celozrnném pečivu /které mi šíleně zachutnalo) Měla jsem totiž problém, že jsem zhubla spoustu kil, ale stále moje bříško a boky zůstávaly dost výrazné oproti zbytku těla. Bylo mi pak doporučeno, ať od 17 hod vynechám sacharidy a jím hlavně maso, zeleninu, a klidně i nějakou nesmetanovou omáčku a místo těstovin jsem si udělala "cuketové nudle nebo koupila šmakounovi nudle (bez pšenice) Je to skvělý :-) Bříško splasklo a já jsem spokojená :-)

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 40042
Měsíc: 315
Den: 13